Uygulama 30 dk.
Uygulayan Doktor
Hazırlık Lokal Anestezi
Uyarılar Yok

Agnes ile cilt yenileme konusunda oldukça başarılı sonuçları olan radyo frekans enerjisi özel iğnelerle deri altına iletilmektedir. Bu enerjiyi enjeksiyon yoluyla ileten pek çok sistemden en önemli farkı tedavi etmek istenen duruma yönelik geliştirilmiş özel iğnelerinin bulunmasıdır. Bu iğnelerin yapısı tedavideki hedef doku derinliği, genişliği ve durumuna göre birbirinden farklıdır. Hepsindeki ortak özellik deri yüzeyinde hasar oluşturmadan direk hedef dokuda etki sağlamak için en uç noktasında enerjiyi iletecek şekilde diğer kısımları izole edilmiştir.

Türleri

Agneste kullanılan enerji istendiğinde deri altına iğne yoluyla iletilmekte, istendiğinde de yüzeysel başlığı ile deri yüzeyinden uygulanabilmektedir. Enjeksiyon için kullanımında da akne, gıdı bölgesi, ağız kenarları göz altı torbası yağlanma ve sarkması, komedon azaltma ve gözenek sıkılaştırma ile göz çevresi derisi gençleştirme işlemlerinde hedef doku derinliğine göre olan birbirinden farklı iğneler ile uygulamalar yapılmaktadır.

Etkileri

Radyo frekans hedef derinlikte iğnenin uç kısmından verildiğinde anlık oluşan yüksek ısı etkisi ile yeni kollajen üretimi uyarılmakta, özellikle yağ doku içerisine yapılan uygulamalarda yağ doku harabiyeti yapmaktadır. Klasik tedavilerde özellikle çok zor sonuç alınan kistik aknede agnes ile kistin içine girilerek yapılan kurutma amaçlı tedavide, göz altı torbalarının küçültülmesinde, çene altı ve ağız köşelerinde yağlanma ile birlikte olan sarkmalarda ameliyatsız olarak etkili sonuçlar görülebilmektedir.

Kullanıldığı Durumlar

  • Akne ve akne izleri
  • Göz altı torbaları
  • Çene altı ve ağız kenarı yağlanma ile birlikte olan sarkmalar
  • Komedon azaltma ve gözenek sıkılaştırma
  • Göz çevresi derisinde yenilenme
  • Syringoma (Deri altı küçük yağ kistleri)

Uygulama Detayları

Uygulama bölgesi ve uygulama derinliğine göre kremle ya da enjeksiyon ile lokal anestezi ile yapılan tedavi ortalama yarım saat sürmektedir. En çok göz altı torba tedavisinde ortalama bir hafta civarı görülebilen uygulama sonrası şişlik ve olası morluklar diğer yağ dokuya yapılan derin işlemlerde de daha az olsa da görülebilmektedir. Akne tedavi sonrasında yaygın kistlerin olduğu aknede 1-3 gün sürebilen kist üzerindeki kabuklanma dışında bir rahatsızlık verici durum yaşanmamaktadır. Yüzeysel olan komedon tedavisi gibi durumlarda ise gündelik hayattan herhangi bir kopma olmadan tedavi yapılabilmektedir. Pek çok uygulama tek seans olarak planlanmakta, sonuçların görülmeye başladığı ortalama 15 günden sonra bir ay ile üç ay gibi aralıklarla istenirse ek tedavi planlanabilmektedir. Akne ve syringoma durumlarında 3-4 seanslık tedavi planları daha etkili sonuç sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir