Uygulama 30 dk
Uygulayan Doktor
Hazırlık Yok
Uyarılar Yok

Altın İğne Radyofrekans Tedavisi ciltteki etkileri nedeni ile oldukça popüler bir tedavi olup, bazen cildin sıkılaştırılması bazen de bölgesel yağlanmanın azaltılması için sıkça kullanılmaktadır.

Çok da yeni olmayan bu teknolojinin yeni versiyonlarından olan fokuslu radyofrekans daha etkin ve nokta atışı ile hedef dokuda istenen sonuçlara ulaştırmaktadır.

Etkileri

Ciltte kısa sürede oluşan saman alevine benzer ısıtma yerine bir süreliğine depolanabilen, rezerv bir ısınma sağlar. Uygulamadan sonra da uygulama alanında ısınma bir süreliğine devam etmektedir. Bu kollagen üretimini en etkin olarak sağlayan yöntemdir. Bölgede uyarılmış kan akımı artışı aynı zamanda hücre yenilenmesi için de gereklidir. Bu uyarı ne kadar güçlü olursa ona bağlı üretim de o derecede güçlü olmaktadır.

Yapısı bozulmaya başlamış elastikiyeti sağlayan yapılar ısı etkisi ile hızla deforme olmakta, yenisi daha güçlü olarak üretilmektedir. Yani tüm yenileme işlemlerinde olduğu gibi uyarılmış bir etkinin gerçek sonuçlarını görebilmek için tamir sürelerini beklemek gerekmektedir. Bu yöntemde pek çoğundan farklı olarak ilk aşamada da ciltte bazı değişiklikler görülebilmektedir.

Kullanıldığı Durumlar

  • Ciltte sıkılaştırma, sarkmaların tedavisi,
  • Göz çevresi deri bakımları,
  • Boyun bölgesi bakımları,
  • Vücut sarkmaları,
  • Selülit.

Uygulama Detayları

Uygulama tüm bölgelerde haftada dört seanstan oluşan tedavi protokolü ile yapılmaktadır. Uygulama yerinin genişliğine göre tedavi alanları bölümlere ayrılabilir. Geniş alanlar farklı seanslara bölerek tedavi edilir.

Uygulama son derece konforlu ve güvenlidir. Cihazın uygulama başlığında ısı dereceleri de takip edilebilmekte, etkin sonuca ulaştığı görülebilmektedir. Isı artışı ciltte herhangi bir yanık vs. olumsuz sonuç yaratmamaktadır.