DOKTORA SOR

  KVK AYDINLATMA METNİNİ OKUDUM, ANLADIM, ONAYLIYORUM

  AÇIK RIZA METNİNİ OKUDUM, ANLADIM, SMS/E-POSTA/MOBİL ARAMA YOLU İLE TARAFIMA ULAŞILMASINA RIZA GÖSTERİYORUM

  İLETİŞİM BİLGİLERİ

  İsmet İnönü-1 Cd. 732. Sok. Aypalas Residence
  K:4 N:34/32
  Tepebaşı / ESKİŞEHİR

  Boyun ve dekolte bölgesi yüz bölgesi kadar öncelikli tedavisi düşünülmeyen bölgeler olsa da bütünsel bir bakımda önemlidir. Özellikle sadece yüz bölgesine yapılan gençleştirme ve cilt sıkılaştırma tedavilerinde boyun bölgesine hiç işlem yapılmadığında belirginleşen iki bölge arasındaki farklar dikkat çekicidir. Boyun derisi ve çene altı bölgesi derisinde gevşemeler, çizgilenmeler yaşla birlikte kaçınılmaz olarak ortaya çıkmaktadır. Cildin yüz bölgesine yapılan işlemlerden çok da farklı olmayacak şekilde cildin beslenmesini yenilenmesini sağlayacak vitaminler, hyaluronik asit gibi maddeler ile uyarıyı sağlayacak işlemler uygulanmaktadır.

  Sorunlar ve çözümleri;

  Boyun bölgesinde görülen derideki gevşeme, çizgilenme, kalın yağlı bir deri görünümü, derideki kuruma ile incelmiş ve kırışmış görünüm, gıdı bölgesinde belirgin sarkma durumlarından hangisi ya da hangileri olduğuna göre tedavi planlanır. Yağlanma ve sarkma ile birlikte olan durumlarda enjekte edilebilen radyofrekans (Altın iğne, agnes gibi) tedavileri, fokuslu ultrason tedavileri etkilidir. Boyu derisindeki gevşeme ve çizgilenmeler ile kuru yapıdaki derilerde nem aşısı gibi yöntemlerle deri beslenmeli sonrasında sıkılaştırma amaçlı enerji bazlı tedavilerle desteklenmelidir. Bu bölgede sarkmalarda destekleyici yönden daha güçlü sonuçlar sağlayan özellikteki ip tedavileri etkileyici sonuçlar sağlamaktadır. Katlantı izlerinin olduğu çizgilerde direk dolgu işlemi yapılabildiği gibi bazı derin çizgilerde radyofrekans iğneleri ile doku alttan uyarıldıktan sonra yapılan dolgu işlemleri daha iyi sonuç sağlamaktadır.

  Dekoltede yine deride kuruma ve renk değişiklikleri ile kırışıklıklar sıkça görülürken tedavi de bunlara neden olan leke tedavisi, deri gençleştirme amacıyla yapılan baby face beauty lazer, fraksiyonel lazer ve BBL tedavileri, besleme amacıyla gençlik aşısı gibi uygulamaları kapsar.