Uygulama 10 dk.
Uygulayan Doktor
Hazırlık Lokal Anestezi
Uyarılar 2-3 Saat Temas, Makyaj, Spor

Burun dolgusu temel olarak öncelikle nefes sorunu yaşamayan, mutlak cerrahi gerektirecek boyutta bir şekil bozukluğu olmayan kişilerde yapılabilir bir uygulamadır.

Planlama

Burun dolgusu yapılacak kişi çok iyi değerlendirilip burun dolgusu için uygun olup olmadığına karar verilmelidir. Alerji, nefes darlığı, horlama gibi şikayetlerinin olup olmadığı ve her iki burun deliğini ayrı ayrı değerlendirilerek nefes alma zorluğunun olup olmadığına bakılır.

Burun ucundaki kasın konuşma, gülme sırasında aşırı çalışmasına bağlı burun ucundaki düşüklüklerde öncelikli olarak botoks enjeksiyonu ile tedaviye başlayıp ihtiyaca göre burun dolgusu ile kombine tedavi yapmak daha iyi sonuç sağlayacaktır.

Burun dolgusu ile burun küçültme mümkün olmadığı için bu tür durumlar sadece cerrahi ile düzeltilmelidir.

Sonuçlar

  • -Burun ucunda belli bir düzeye kadar kalkma sağlanabilir.
  • -Belli bir düzeye kadar var olan kemerli görünümde düzelme sağlanabilir.
  • -Belli ölçüde şekil bozuklukları ve asimetri ile ilgili düzeltmeler yapılabilir.

Burun dolgusunun geçici ve tekrarlanması gereken bir işlem olması dezavantaj gibi görülebilecek iken, zorunlu bir cerrahi ihtiyacı olmayan basit şekil bozukluklarının düzeltilmesinde, cerrahiden korkan ve kolay bir işlemle kısa sürede gayet tatmin edici sonuç sağlaması önemli avantajdır.

Uygulama detayları

Burun dolgusu lokal anestezi ile yaklaşık 5-10 dakika sürede tamamlanabilir ve dolgu maddesi olarak en sık olarak kullanılan hyaluronik asit her dokuda farklı sürelerde etki gösterebilmekle birlikte ortalama bir yıl gibi bir süre hacim desteği sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir