Uygulama 30 dk.
Uygulayan Doktor
Hazırlık Lokal Anestetik Krem
Uyarılar Yok

Ses dalgaları kullanıldığı bölgeye yönelik olarak yüz bölgesi ve vücut bölgesi için kullanılan tipleri bulunmaktadır. Odaklandığı derinlikler yüz bölgesinde: 1.5 mm, 3 mm ve 4,5 mm iken vücut bölgesinde 6mm ve 9 mm başlıklar kullanılmaktadır.

Etkileri

Ses dalgalarından oluşan ultrasound uzun yıllardır tıp alanında güvenle kullanılmaktadır. Başlangıçta görüntüleme yöntemi olarak başlayan ultrasound tedavide de önemli yer almıştır. Cilt altı dokulara yenileme amacıyla kullanılan fokuslu ultrasound cihazları diğerlerinden farklı olarak, odaklanmış ultrasound cihazlarıdır. Yani istenilen derinliğe kadar ulaşan ses dalgaları sadece o derinlikte yoğunlaşarak anlık ve yüksek miktarda enerji açığa çıkmaktadır. Bu uyarının tetiklediği kollajen üretimi ortalama on beş günden itibaren görülmeye başlayan ciltte canlanma ve toparlanma olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu yöntem deri yüzeyinde hasar oluşturmadığı için tüm mevsimlerde, sosyal hayattan kopmadan uygulanabilir. Diğer yöntemlerden en önemli avantajı bu iken, onların da deride farklı boyutlarda yaptığı etkiler değerlendirildiğinde kombine ederek birlikte kullanıldığında çok daha fazla sonuç alınabilmektedir.

Kullanıldığı Durumlar

Aslında derinin sıkılaşması ve forma girmesi istenen tüm bölgelere uygulanabilir. Sıkça kullanıldığı yüz bölgeleri;

  • Yüzün yukarı toparlanması,
  • Kaş kaldırma ve göz kapağı düşüklüğünde,
  • Yanak bölgesinin sarkmalarıdır.
  • Boyun bölgesi toparlanması,

Vücut bölgelerinde;

  •  Kol bölgesi,
  •  Karın bölgesi,
  •  Bacaklarda özellikle iç bölgelerde deri sıkılaşması ve incelme amacıyla  kullanılmaktadır.

Uygulama Detayları

 Focuslu ultrasound genel olarak tek seansta etkili olabilmektedir. Tek seansta elde edilen başarı dahi pek çok uygulamaya göre oldukça yüksektir. Cerrahiye alternatif ya da öncesi dönemler için oldukça başarılı bir tedavi seçeneğidir. Lokal bir anestezi ile yeterli konforda uygulama şansı olan uygulamadan sonra özellikle dikkat edilmesi gereken bir durum da bulunmamaktadır. Uygulamanın sonuçları 1-2 aydan başlayarak görülebileceği gibi, altı ay kadar süren uyarılmış kollagen üretimi de olabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir