DOKTORA SOR

İLETİŞİM BİLGİLERİ

İsmet İnönü-1 Cd. 732. Sok. Aypalas Residence
K:4 N:34/32
Tepebaşı / ESKİŞEHİR

Göz çevresi iletişimde ilk temas bölgesi olan gözler olması nedeni ile il dikkat çeken bölgedir. Bu bölgenin yaşlanma ya da yapısal sorunlarına bağlı olarak en sık görülen değişiklikler,

  • Göz kapağında düşme,
  • Kaşlarda düşme
  • Göz altında torbalanma,
  • Kırışıklıklar,
  • Göz altı morluklar ve/veya
  • Göz altı çukurlaşmalardır.

Gözaltı bölgesi damar dolaşım yapısı açısından da derinin çok ince yapısı kaynaklı olarak da değişikliklerin hemen görüldüğü bölgedir. Yorgunluk ve hastalık durumlarında da hemen değişiklkler yaşanmaktadır. Tedavi planı soruna yönelik olarak planlanır ve uzun dönemde diğer deri bölgelerinden daha yavaş cevap alınsa da, tümüyle iyileşmeye kadar varan başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir.

Tedavi Seçenekleri

Botoks

Göz çevresinde mimiğe bağlı pek çok sorunda ilk seçenektir. Ne kadar erken dönemde yapılır ise kaş ve göz kapağı düşmesi yavaşlatılabilir ve mimik çizgilerinin yerleşmesine izin verilmemiş olur.

Mezoterapi

Derinin beslenmesi ve tamir edilmesine yardımcı olur. Morluklarda dolaşım düzenleyici karışımlar kullanılır.

Somon DNA aşısı

DNA hasar tamirine yardımcı olarak cildi tamir edip nemlendirmeye katkı sağlar,

Gençlik Aşısı

İnce çizgiler oluşmuş kuru ciltlerde nem dengesine katkı sağlar.

Işık dolgusu

Yapısındaki hyaluronic asit ile özellikle göz altında çökmelerde derinin altını hacim olarak desteklerken yenilenmesine de katkı sağlar.

İğneli Radyofrekans

Gözaltı torbalarının küçültülmesi ve derinin sıkılaşması için kullanılır.

Radyofrekans

Deride yenilenme uyarısı sağanabilmektedir.

BBL infrared

Deride yenilenmeyi sağlayan enerjilerdendir.

Fraksiyonel lazer

Ameliyatsız göz kapak sıkılaştırma tedavisi sağlar.

Thulium lazer

Yüzeysel peeling etkisi ile cilt yenileme ve göz altındaki koyu renkte açılmaya yardımcı olur.

Fiber lazer

Göz altı torbası gibi durumlarda bir miktar yağ ertime ve deride sıkılaşma ile torbaların küçülmesine katkı sağlar.

İp tedavileri

Kaş bölgesi ve göz kapakları ile tüm göz çevresinde dokuyu yenlemeyi uyarmak dışında kancalı tipleri ile özellikle kaşları kaldırmak için kullanılır.

Uygulama Detayları

Sorun ortaya çıkmadan yapılacak işlemler bakım niteliğinde olacağı için daha basit ve uygulanması kolaydır. Sorunlar yerleştikten sonra tedavi gerektiğinde genellikle birden fazla tedavi daha uzun süre uygulamak gerekir. Her sorunun genellikle birden fazla tedavi desteği mevcuttur. Ancak mimik kaynaklı sorunlarda hala tek seçenek botokstur. Bu tedavi de ne kadar erken yapılmaya başlanırsa o kadar süre sorun ertelenmiş olacaktır. Yani bakım amaçlı uygulamalar zamanında yapıldığında tedaviye daha uzun süreler gerek kalmayacaktır. Ancak göz latı derisinin yapısında bozulmalar, çökmeler ortaya çıktığında botoks gibi çözümler yerine öncelikli derinin tamir edilmesi gerekecektir. Bu işlemleri tamamlayıp, deri altındaki boşlıukları giderip sonra botoks ile korumaya almak daha doğru yaklaşımdır.