Uygulama 10 dk.
Uygulayan Doktor
Hazırlık Yok
Uyarılar 2-3 Saat Temas, Makyaj, Spor, 1-2 Gün Yüksek Yatma

Gözaltı ışık dolgusu, gözaltı bölgesindeki yağ dokuda kayıp ile ortaya çıkan çukur görüntü ışığı yansıtamadığından  gölge görünür ve bu gölgenin dolgu sonrasında çukur görünümde sağladığı düzleşme ile ışığın yansımasıyla elde edilen ışıltı nedeniyle bu tanımlama yapılmaktadır.

Planlama

Göz altı çukurluğun direk gözaltı ışık dolgu ile düzeltilmesi bazen mümkün olamamaktadır. Derinin yapısındaki bozulmalar, gözaltı torbası gibi ek sorunların varlığı, gözaltında morluk gibi durumlar öncelikli olarak bu durumların düzeltilmesini gerektirebilir.

Gözaltlarında yaygın morluk gibi durumlarda ışık dolgusundakinden daha az yoğunluktaki hyaluronik asit ile kombine edilmiş, dolaşım düzenleyici vitamin ve maddelerin karışımı ile tedavi yapıldıktan sonra ışık dolgusu daha iyi sonuç sağlayacaktır.

Gözaltı torbası ile birlikte olan bir göz altı çukurunda da torbalanmayı azaltacak enjekte edilebilir bir radyofrekans ya da fiber lazer ile tedavi ettikten sonra yapılan ışık dolgusu sonuçları da daha başarılıdır. Deri yapısı henüz bozulmamış ve torbaların beraberinde belirgin çukur görünümün varlığında yapılan ışık dolgusu direk yapılarak torba görünümün azaltılması da mümkün olabilir.

Yine gözaltı derisinde yapısal bozulmaların olduğu durumlarda deri altına destek koymadan önce deriyi sıkılaştırıcı ve yapısını iyileştirici tedaviler öncelikli düşünülebilir.

Uygulama detayları

Gözaltı ışık dolgusu lokal anestezi ile yaklaşık 5-10 dakika sürede tamamlanan oldukça konforlu bir tedavidir. Dokunun yapısı ve derinliği ile çukur alanın genişliği gibi durumlara göre iğne ya da kanül ile yapılabilir.  Dolgu maddesi olarak en sık hyaluronik asit yapısındaki dolgular kullanılır. Ortalama bir yıl devam eden etkisi ile birlikte derinin nem ihtiyacını karşılar ve yenilenmesine destek sağlar.