Uygulama 15 dk.
Uygulayan Doktor
Hazırlık Yok
Uyarılar Yok

Karbon peeling q switched lazer ile karbon solusyonu kullanarak yapılır. İki farklı mod ile aynı dalga boyu lazer önce mikro saniye sonra nano saniye olarak kullanılır.

Etkileri

Karbon peeling patentli bir uygulamanın adı olup, hem bir lazer uygulaması, hem de mikro düzeyde peeling etkisi sağlamaktadır. Buna karşın ciltte oluşturduğu etkiler yanında, yan etkileri açısından da güvenle kullanılabilmektedir. Ciltte benzer etkiler için kullanılan pek çok lazer tedavisinde uzun iyileşme sürelerine ihtiyaç duyulmaktadır. Karbon peeling ise uygulaması oldukça konforlu, uygulamadan hemen sonra kısa süreli bir kızarıklık dışında, istenmeyen bir etki gözlenmemeden etkinlik sağlamaktadır.

Uygulamada karbon solusyonu sürülerek mikro saniye atan lazer modu ile gözeneklerin içine yerleştirilmektedir. Bu işlemi takip eden nano saniye süreli atış ile karbon solusyonu patlatıldığında deride gözeneklerin içinde temizlik, sıkılaşma akne var ise kurumasının desteklenmesi, deride kollagenin üretiminin uyarılması, lekelerde ton farklılıklarının dengelenmesi gibi bir çok fayda sağlamaktadır.

Kullanıldığı Durumlar

  • Geniş gözenek tedavisi,
  • Akne tedavisi,
  • Güneş lekeleri,
  • Gebelik gibi durumlarda daha sık görülen hormonal değişime bağlı lekelenme (melasma),
  • Ciltte ton dengelenmesi,
  • Gündelik hayattan kopmadan ciltte yenilemenin uyarılması amacıyla tercih edilmektedir.
  • Karbon peeling patenti dışında özellikle melasma gibi oldukça dirençli bir leke sorununda dahi tedavi etkinliği konusunda Amerika’dan FDA onayı bulunmaktadır.

Uygulama Detayları

Karbon peeling uygulaması ortalama 2-3 hafta aralıklarla seanslar halinde uygulanır. Ortalama 4 seans civarında planlamakla birlikte, duruma göre 8-10 seansa kadar uygulama gerekebilmektedir. Uygulama sayısının çok olmasının her hangi bir zararı olmadığı gibi her uygulamada ortaya çıkan uyarılara ait etkiler de zaman içinde daha net bir şekilde gözlenebilmektedir.