Agnes

Agnes

Agnes ile cilt yenileme konusunda oldukça başarılı sonuçları olan radyo frekans enerjisi özel iğnelerle deri altına iletilmektedir. Bu enerjiyi enjeksiyon yoluyla ileten pek çok sistemden en önemli farkı tedavi etmek istenen duruma yönelik geliştirilmiş özel iğnelerinin bulunmasıdır. Bu iğnelerin yapısı tedavideki hedef doku derinliği, genişliği ve durumuna göre birbirinden farklıdır. Hepsindeki ortak özellik deri yüzeyinde hasar oluşturmadan direk hedef dokuda etki sağlamak için en uç noktasında enerjiyi iletecek şekilde diğer kısımları izole edilmiştir.

Türleri:

Agneste kullanılan enerji istendiğinde deri altına iğne yoluyla iletilmekte, istendiğinde de yüzeysel başlığı ile deri yüzeyinden uygulanabilmektedir. Enjeksiyon için kullanımında da akne, gıdı bölgesi, ağız kenarları göz altı torbası yağlanma ve sarkması, komedon azaltma ve gözenek sıkılaştırma ile göz çevresi derisi gençleştirme işlemlerinde hedef doku derinliğine göre olan birbirinden farklı iğneler ile uygulamalar yapılmaktadır.

Etkileri:

Radyo frekans hedef derinlikte iğnenin uç kısmından verildiğinde anlık oluşan yüksek ısı etkisi ile yeni kollajen üretimi uyarılmakta, özellikle yağ doku içerisine yapılan uygulamalarda yağ doku harabiyeti yapmaktadır. Klasik tedavilerde özellikle çok zor sonuç alınan kistik aknede agnes ile kistin içine girilerek yapılan kurutma amaçlı tedavide, göz altı torbalarının küçültülmesinde, çene altı ve ağız köşelerinde yağlanma ile birlikte olan sarkmalarda ameliyatsız olarak etkili sonuçlar görülebilmektedir.

Kullanıldığı durumlar:

Akne ve akne izleri

Göz altı torbaları

Çene altı ve ağız kenarı yağlanma ile birlikte olan sarkmalar

Komedon azaltma ve gözenek sıkılaştırma

Göz çevresi derisinde yenilenme

Syringoma (Deri altı küçük yağ kistleri)

Uygulama detayları:

Uygulama bölgesi ve uygulama derinliğine göre kremle ya da enjeksiyon ile lokal anestezi ile yapılan tedavi ortalama yarım saat sürmektedir. En çok göz altı torba tedavisinde ortalama bir hafta civarı görülebilen uygulama sonrası şişlik ve olası morluklar diğer yağ dokuya yapılan derin işlemlerde de daha az olsa da görülebilmektedir. Akne tedavi sonrasında yaygın kistlerin olduğu aknede 1-3 gün sürebilen kist üzerindeki kabuklanma dışında bir rahatsızlık verici durum yaşanmamaktadır. Yüzeysel olan komedon tedavisi gibi durumlarda ise gündelik hayattan herhangi bir kopma olmadan tedavi yapılabilmektedir. Pek çok uygulama tek seans olarak planlanmakta, sonuçların görülmeye başladığı ortalama 15 günden sonra bir ay ile üç ay gibi aralıklarla istenirse ek tedavi planlanabilmektedir. Akne ve syringoma durumlarında 3-4 seanslık tedavi planları daha etkili sonuç sağlamaktadır.

 

BİZE ULAŞIN


Maya Clinic

İsmet İnönü-1 Cd. 732. Sok. Aypalas Residence
K:4 N:34/32 Tepebaşı / ESKİŞEHİR

+90 (222) 230 85 55 +90 (532) 773 73 76

+90 (505) 425 05 05

info@droguzucar.com

İLETİŞİM FORMU


 • facebook
 • twitter
 • instagram
 • google plus
 • pinterest
 • youtube

DUYURULAR

Lazer Epilasyonda Teknoloji Zenginliği; Alexandrite, diode ve Nd YAG, hibrid lazer (Buzlazer Platinum) lazerlerin tümü, tek klinikte...

Teknoloji Zenginliği, Paketlerdeki fiyat avantajı ile; 3+3 seans paketler ile ekonomik seçenekler...

MAKALELER

 • Agnes

  Agnes

 • LAZER EPİLASYON

  Lazer epilasyonda kıllar hassas döneminde, tek seansta kalıcı olarak yok edilebilir.

 • BABYFACE BEAUTY

  Thulium lazer ile açılan çok sayıda mikro kanaldan özel geliştirilmiş cildin gelişimine ve iyileşmesine katkı sağlayacak nano moleküler ürünler deri altına gönderilir.

 • BÜTÜNSEL GÜZELLİK

  Yüzün tamamını değerlendirmek ve sorunların tüm nedenlerine yönelik bir tedavi planı hem daha doğal hem de başarılı sonuçlar sağlayacaktır.