BÜTÜNSEL GÜZELLİK

BÜTÜNSEL GÜZELLİK

Güzel kavramı kişilere göre farkları olsa da genel kabul gören bir güzel kavramı vardır. Yüz güzelliğinde ilk temas noktası olarak dikkat çeken gözler, sonrasında kaşlar, çene, dudak, elmacık kemiği… toplamda bir bütünü oluşturur. Bunlardan bazıları tek başına çok güzel olabilir. Ancak hepsi bir bütün olduğunda total bir güzellikten bahsedilir. Örneğin gözleri çok güzel olan biri de dudakları ya da bir bölgesi çok güzel olsa da bütünlük sağlamadığı zaman genel bir güzellikten bahsedilmez. Bütünü oluşturan parçaların oranları ve hepsinin iyi görünmesi güzellik kavramında esas olandır.

Bu nedenle yüz gençleştirme uygulamalarında daha başarılı sonuçlar alabilmek bütünü ele aldığımızda daha başarılıdır. Tek bir bölgeye takılı kalarak yapılan değerlendirme ya da işlem çoğu zaman başka sorunları daha da ön plana çıkarabilmektedir. Örneğin kaş bölgesi ve kaz ayağı çizgisi mimic yapmanın dışında göz altı derisinde ya da şakak bölgesinde yapısal başka sorunlarla birlikte olabilir. Bu durumda tedaviyi sadece botoks ile yapmak, kaşın yeterince yukarı kalkmasını sağlamaya yetmeyeceği gibi, göz altındaki sorunu daha ön plana çıkarmaktadır. Yüzdeki sarkmaların da pek çoğunda deri gevşemesi kadar, hatta bazen daha ön planda hacim kaybı vardır. Örneğin kaş bölgesi dış kısımdaki düşüklükler ile orta yüz bölgesi sarkmalarında çoğu zaman şakak bölgesi ile gözaltı ve elmacık kemiği bölgesinde hacim kaybı bulunmaktadır. Çenenin yapısal küçüklüğü, ya da sonradan küçüldüğü durumlarda gıdı hissi daha da belirginleşmektedir. Dudak dolgusu isteyen pek çok kişide çene bölgesinin de beraber tedavi edilmesi daha iyi sonuçlar sağlamaktadır.

Yüzün tamamını değerlendirmek ve sorunların tüm nedenlerine yönelik bir tedavi planı hem daha doğal hem de başarılı sonuçlar sağlayacaktır.

BİZE ULAŞIN


Maya Clinic

İsmet İnönü-1 Cd. 732. Sok. Aypalas Residence
K:4 N:34/32 Tepebaşı / ESKİŞEHİR

+90 (222) 230 85 55 +90 (532) 773 73 76

+90 (505) 425 05 05

info@droguzucar.com

İLETİŞİM FORMU


 • facebook
 • twitter
 • instagram
 • google plus
 • pinterest
 • youtube

DUYURULAR

Lazer Epilasyonda Teknoloji Zenginliği; Alexandrite, diode ve Nd YAG, hibrid lazer (Buzlazer Platinum) lazerlerin tümü, tek klinikte...

Teknoloji Zenginliği, Paketlerdeki fiyat avantajı ile; 3+3 seans paketler ile ekonomik seçenekler...

MAKALELER

 • Agnes

  Agnes

 • LAZER EPİLASYON

  Lazer epilasyonda kıllar hassas döneminde, tek seansta kalıcı olarak yok edilebilir.

 • BABYFACE BEAUTY

  Thulium lazer ile açılan çok sayıda mikro kanaldan özel geliştirilmiş cildin gelişimine ve iyileşmesine katkı sağlayacak nano moleküler ürünler deri altına gönderilir.

 • BÜTÜNSEL GÜZELLİK

  Yüzün tamamını değerlendirmek ve sorunların tüm nedenlerine yönelik bir tedavi planı hem daha doğal hem de başarılı sonuçlar sağlayacaktır.