DOKTORA SOR

  KVK AYDINLATMA METNİNİ OKUDUM, ANLADIM, ONAYLIYORUM

  AÇIK RIZA METNİNİ OKUDUM, ANLADIM, SMS/E-POSTA/MOBİL ARAMA YOLU İLE TARAFIMA ULAŞILMASINA RIZA GÖSTERİYORUM

  İLETİŞİM BİLGİLERİ

  İsmet İnönü-1 Cd. 732. Sok. Aypalas Residence
  K:4 N:34/32
  Tepebaşı / ESKİŞEHİR

  Yüz bölgesi yaşlanması diğer bölgelerden daha çok önemsenmekte ve bu konuda tedavi için başvuru yapılmaktadır. İdeal şartlarda düzenli bakımlar yapılsa dahi kaçınılmaz olan yaşlanma sürecinde standart bakımlardan daha fazlasına ihtiyaç duyulmaktadır. Deride sıkılaştırıcı işlemler, kendini yenilemesini sağlayacak besinlerini vermek de özellikle bazı bölgelerde deri sarkmaları devam ettiği için yeterli gelmemektedir. Bu aşamada organik ip tedavileri oldukça yüz güldürücü sonuçlar sağlamaktadır. Derinin sarkmaya uğrayan bölgesini istenilen noktaya geri çekebilmek için yapısal olarak üzerinde tutucu çentikleri olan ipler ile deri toparlanabilir. Deride doğal yapıdaki iplerin ortalama kalma süresi iki yıla yakın bir süredir ve bu süre boyunca uygulama hattı boyunca sıkılaştırıcı ve toparlayıcı etki göstermeye devam etmektedir. İplerin doğal ömrü tamamlayıp kaybolması etkilerin sonlanması anlamına gelmez. Çünkü bu süre boyunca sıkılaşan ve gerginleşen deri yaşlanma sürecine bağlı olarak uzun süreler gerginliğini korur.

  Organik İple Yüz Germenin Faydaları

  Uygulaması oldukça kolay olan organik ip askılamanın etkileri, ameliyatsız yüz germe tedavisinde kullanılan diğer tedavi yöntemlerine göre daha belirgindir. Orta ve alt yüz sarkmalarında, kaş düşmelerinde, boyun derisindeki sarkmalarda iple askılama sarkan dokuyu eski yerine ameliyatsız olarak toparlayabilir. Dokuda kaldığı süre boyunca derinin sıkılaşmasını da uyarıcıdır.

  Tedavi detayları

  İhtiyaç duyulan ipler sarkma durumuna ve bölgeye göre farklı yapılarda ve sayılarda kullanılır. İşlem lokal anestezi ile ortalama 30-45 dakika gibi kısa sürede tamamlanabilmektedir.

  İdeal derinlikte ve taşıma noktaları doğru belirlendiği sürece dışarıdan ipler belli olmadan doğal bir toparlama görülür.

  Özellikle alt yüz bölgesi uygulamalarından sonra iplerin tutunma süresini uzatmak için çeneyi fazla açan hareketleri ortalama 1-2 hafta daha az yapmak faydalıdır.

  Diğer tedavilerle birlikte kullanımı

  Diğer yüz germe tedavileri ile birlikte kullanırken fokuslu ultrason tedavisinden sonra yapılması iplerin ultrason enerjisi ile zarar görmemesini sağlar. Pek çok durumda öncesinde ultrason tedavisi ile derinin yaygın olarak sıkılaştırılması sonrasında taşıyıcı noktalarının iple toparlanması deri sarkmasında daha iyi sonuç sağlayacaktır. Diğer tüm tedavilerle birlikte kombine bir şekilde kolaylıkla uygulanabilir.

  Alın bölgesinde aşağı sarkma ile kaşlardaki düşüklük durumlarında işlem öncesinde botoks tedavisi ile kaşları aşağı yönde çeken hareketin durdurulması başarıyı artırır.