DOKTORA SOR

  KVK AYDINLATMA METNİNİ OKUDUM, ANLADIM, ONAYLIYORUM

  AÇIK RIZA METNİNİ OKUDUM, ANLADIM, SMS/E-POSTA/MOBİL ARAMA YOLU İLE TARAFIMA ULAŞILMASINA RIZA GÖSTERİYORUM

  İLETİŞİM BİLGİLERİ

  İsmet İnönü-1 Cd. 732. Sok. Aypalas Residence
  K:4 N:34/32
  Tepebaşı / ESKİŞEHİR

  Major Otohemoterapi: Otohemoterapi kişiyi kendi kanı ile tedavi etme yöntemidir. Major otohemoterapi yönteminde hastanın kendi kanından ortalama 100 ml kan alınır. Kana belli dozda saf ozon ve saf oksijen karışımı hazırlanır ve hastaya geri verilir. Her seansta bu işlem taze olarak yapılır.

  Minör Otohemoterapi: Bu yöntem major otohemoterapi ile aynıdır. Fakat alınan kan miktarı çok daha azdır. Miktar ortalama 5 ml.dir. Çok küçük uygulama dozu ve yüzeysel problemler için uygulanan bir yöntemdir.

  Rektal Yol İle Ozon Terapi: Hastaya makat yolundan saf ozon gazı verilmesidir. Bu yöntem bağırsak iltihapları ve enfeksiyonları tedavisinde başarılıdır.

  Lokal Ozon Terapi: Bazı noktalara ozon ve oksijen karışımı enjekte edilmesidir. Genellikle kas, kıkırdak, eklem rahatsızlıklarında uygulanan bir yöntemdir.

  Torbalama Yöntemi: Problemli alan özel bir malzeme ile torbalanır ve torba içinde terleyip gözenekleri açılan alana saf ozon ve oksijen karışımı gönderilir. Açılan yaralardan deri altına direk olarak ozon geçer ve tedaviye başlar. Bu yöntem genellikle yara, cilt hastalıkları ve problemlerinde kullanılır.

  Topikal uygulama: Ozonlu olan bakım ürünlerinin deri üzerine sürerek ya da masaj ile uygulanmasıdır. Selülit ve deri problemleri tedavisinde kullanılır.

  Etkileri

  Ozon kan ile uygulamada kanla karıştığı andan itibaren hızla bazı moleküllere dönüşerek başta bağışıklık sistemi olmak üzere pek çok dokuda cevap oluşturur. Bunlar bağışıklık sisteminin düzenlenmesi, oksijen taşıma sisteminin düzenlenmesi ve anti oksidan sistemin güçlendirilmesini sağlayıcı sonuçlar sağlar.

  Kullanıldığı Durumlar

  • Ozon terapi şeker hastalarının enfekte olmuş, iyileşmeyen yaralarının tedavisinde, örneğin diyabetik ayak tedavisinde,
  • Çeşitli hastalıklar sonucu yatakta uzun süre yatmaya bağlı olarak oluşan bası yaralarının tedavisinde,
  • Dolaşım bozukluklarında,
  • Dolaşım bozukluğuna bağlı oluşan ve iyileşmeyen yaraların tedavisinde,
  • Kanser hastalarının gördüğü tedavilere destekleyici tedavi olarak ve kemoterapi, radyoterapi tedavisi gören kanser hastalarında görülebilecek çeşitli yan etkileri azaltmada,
  • Kas, eklem ve romatizmal hastalıklarda ağrıyı azaltmak ve kontrol altına almak için,
  • Kıkırdak dokunun tamirini gerektiren hastalıkların tedavinde,
  • Bağışıklık sistemindeki değişimler sonucunda ortaya çıkan romatoid artrite, yoğun adale ağrılarından fibromyaljilere tedavi ve destek tedaviler amacı ile,
  • Viral hastalıklar olan Zona, uçuk ve hepatitlerin tedavisinde kullanılabilir.

  Uygulama Detayları

  Ortalama 10-12 seans olarak yapılan ozon tedavi, kişi ve hastalık durumlarına göre tek ya da kombine uygulama yöntemleri ile yapılır. Çoğunlukla da haftada 2-3 seans gibi planlanır. Bazı etkileri altı ay, bazıları ise ortalama bir yıl süreyle devam eden tedavi aşı gibi düşünüldüğünde bu sıklıklarda tekrarlandığında daha çok faydalanılır.