TEDAVİ PLANLARI

AMELİYATSIZ YÜZ GERME

Yüzdeki germe ihtiyacı derinin ya da altındaki yapılarda değişim ile ortaya çıkar. Bu bazen yaşla birlikte, bazen de yaştan bağımsız, örneğin diş kök eksiği ile çene kemiğinde desteğin azalmasına bağlı ortaya çıkar. Dış örtümüz deride elastikiyeti sağlayan yapılarda bozulma, Deri altındaki en önemlisi yağ yastıkçıklarından oluşan yumuşak destek yapılarındaki kayıplar, En alttaki kafesi oluşturan kemik yapılardaki küçülmeler de yüz bölgesindeki sarkmalardan sorumludur.
Devamını Oku

LAZER EPİLASYON

Vücutta istenmeyen kıllar bir kaç vücut bölgesi haricinde oldukça yaygındır. Bu gün sadece kadınlar değil, erkekler için de istenmeyen kıl olan bölge sayısı artmaktadır. Olağan bir kıllanma sınırı diye bir durum olmadan tüm bölgelerde artık kıl istenmediğinde çözüm aramaktadır. Kılların yok edilebilmesi için kılın lazer enerjisini üzerinde toplayabiecek kadar koyuluğa, kökü yakmaya yetecek kadar da kalınlığa ulaşması gerekmektedir. Açık renk ya da ince tüy formudaki kıllarda yeterli başarı elde edilememektedir.
Devamını Oku

CİLT GENÇLEŞTİRME

Kaçınılmaz olan yaşlanmanın etkileri dışında henüz genç yaşlarda da bazı sorunlar karşımıza çıkar. Bugün itibari ile yüz bölgesinde iyi görünmek için cerrahi dışında hemen her durum için etkin bir çözüm bulunmaktadır. Mevcut durumun değerlendirilmesi, kişinin kendi rahatsızlıklarının da eklenmesi ile planlanan bir tedavi programı ile yüz güldürücü sonuçlar sağlayabilir. Öncesi ve sonrasındaki büyük değişimlerin pek çoğu artık kamuflaj ile değil, gerçeklik katan tedaviler ile yapılabilmektedir.
Devamını Oku

LEKE TEDAVİSİ

Derideki koyu renkli lekeler rengini veren melanin maddesini üreten hücre sayısında artış ve/veya sadece üretimin kontrolsüz olarak artması temel sorundur. Sıklıkla güneş etkisi ile ortaya çıkan koyu lekelerin oluşumunda derinin direncini bozan peelingler, ağda gibi soyucu yöntemlerin güneşli dönemlerde yapılması önemli etkendir. Gebelik maskesi olarak da bilinen melasma genel olarak kadınlarda gebelik ya da doğum kontrol ilaçları gibi hormon tedavileri sırasında oluşur
Devamını Oku

YÜZ VE DUDAK DOLGU

Derinin altındaki detek yapılardaki eksilmeler ve elastikiyet kaybı sarkma görüntüsüne yol açmaktadır. Hacmi tamamlamak derinin altından yukarı yönde bir destek sağlar. Genellikle tercih edilen hyaluronic asit derinin yapısal olarak da iyileşmesine destek sağlar. Derinin yapısal bozulmaları dudak gibi bölgelerde de hacim kaybıi çizgilenmeler ve formunda bozulmalar ile karşımıza çıkar. Yapısal bozulma olmadan da hacminin yetersiz olduğu durumlarda dolgu yine seçenek olarak kullanılabilir.
Devamını Oku

GÖZ ÇEVRESİ SORUNLARI

Göz çevresi iletişimde ilk temas bölgesi olan gözler olması nedeni ile il dikkat çeken bölgedir. Bu bölgenin yaşlanma ya da yapısal sorunlarına bağlı olarak en sık görülen değişiklikler, -Göz kapağında düşme, -Torbalanma, -Göz altında torbalanma, -Kırışıklıklar, -Göz altı morluklar ve/veya -Göz altı çukurlaşmalardır. Gözaltı bölgesi damar dolaşım yapısı açısından da derinin çok ince yapısı kaynaklı olarak da değişikliklerin hemen görüldüğü bölgedir. Yorgunluk ve hastalık durumlarında da
Devamını Oku

AKNE&AKNE İZİ

Değişik tipleri olsa da genel olarak akne yağ salgısını üreten bezlerin sorunudur. Ergenlik döneminde sıkça karşımıza çıkmakla birlikte ileri yaşlarda da pek çok nedene bağlı olarak görülebilmektedir. Deriye ait sorunlar dışında, özellikle genç bayanlarda yumurtalık kisti başta olmak üzere hormonal bozukluklara bağlı olarak da sıkça görülen bir durumdur. Yoğun yağ buharına maruz kalan ahçı gibi meslekler ile çene bölgesinde inatçı aknelerde diş macunundaki flor tahrişine bağlı akneler de görülebilmektedir.
Devamını Oku

GÖZENEK SIKILAŞTIRMA

Gözenek tedavisi derinin üst tabakasından yapılan işlemler ve deri altına ulaşan tedaviler ile yapılabilmektedir. Karbon peeling, lazer destekli cilt bakım sistemi baby face beauty gibi soft uygulamalar ile gündelik hayattan kopmadan yapılabildiği gibi daha radikal sonuçlar için fraksiyonel lazerler ve İğneli radyofrekans yöntemleri ile düzelme sağlanabilir. Gözenek sıkılaştırmak için yapılan tedaviler siyah noktalar üzerinde de etkilidir. Derinin düzenli olarak bakımlarını ve elastikiyet kaybını geciktirici işlemlerin
Devamını Oku

DÖVME SİLME

Sık kullanılan lazerler ve etki ettiği renkler; Q switch ND YAG lazer 1064 nm ( siyah, lacivert renkli dövmeler) Q switch ND YAG 532 nm KTP lazer (kırmızı, mor, turuncu renkli dövmeler) Q switch ruby lazer (siyah, lacivert, yeşil renkli dövmeler) Q switch alexandrite lazer (siyah, lacivert, yeşil renkli dövmeler) Pulsed dye pigment lazer (kırmızı, yeşil, lacivert renkli dövmeler) Q switch ND YAG lazer koyu tenli kişilerin dövme tedavisinde daha güvenle kullanılmaktadır.
Devamını Oku

DERİ ÇATLAK&YARA İZİ

Hamilelik ve hızlı kilo alıp verme gibi durumlarda deride çatlaklar oluşabilmektedir. Derinin bütünlüğünü bozan kaza gibi durumlar dışında operasyonlar sonrasında da deride izler kalabilmektedir. Bu durumlarda yaranın derinliği, türü ve ne kadar eski olduğu gibi durumlar ile beraber kişiye ait yara iyleşme düzeyi tedavide belirleyici olmaktadır. Özellikle eski ve damarlanması bozulmuş dokularda daha çok uyarıcı işlem ve destekleyici tedaviye ihtiyaç duyulmaktadır.
Devamını Oku

TERLEME TEDAVİSİ

Terleme bazı durumlar hariç doğal bir durumdur. Terlemenin genel olarak tüm vücutta beklenenden yoğun olduğu durumlarda genellikle bazı hastalıkların incelenmesi
Devamını Oku

OZON TERAPİ

Ozon kan ile uygulamada kanla karıştığı andan itibaren hızla bazı moleküllere dönüşerek başta bağışıklık sistemi olmak üzere pek çok dokuda cevap oluşturur. Bunlar bağışıklık sisteminin düzenlenmesi, oksijen taşıma sisteminin düzenlenmesi ve anti oksidan sistemin güçlendirilmesini sağlayıcı sonuçlar sağlar. Ozon kan ile uygulamada kanla karıştığı andan itibaren hızla bazı moleküllere dönüşerek başta bağışıklık sistemi olmak üzere pek çok dokuda cevap oluşturur. Bunlar bağışıklık
Devamını Oku

KILCAL DAMAR ÇATLAĞI

Varis, toplardamarların genetik olarak vücuttaki kanı kalbe yeterince etkili bir şekilde götürememesi sonucu, yerçekiminin etkisiyle kanın özellikle bacak damarlarında göllenmesine ve zamanla bu damarların belirginleşmesine denir. Kadınlarda daha sık rastlanır. Isı artışı, fazla ayakta durma, oturma (bacakları sarkıtarak) ve bazı ilaçlar varisin düşmanıdır. Bunun dışında yine kadınlarda daha sık olarak gördüğümüz, çok ince morumsu kılcal damarların belirginleşmesi ise telanjiektazi olarak adlandırılır.
Devamını Oku

TIRNAK MANTARI

Tırnak mantarı tedavisi en uzun ve dirençli mantar tedavisidir. Bunun için genellikle hem bölgesel hem de ağızdan ilaçlar oldukça uzun süreler kulanılır. Tekrarlama oranı da oldukça yüksek olan bu tedavide kullanılan ilaçların karaciğer gibi organlarda getirdiği ek yük ile dikkatli kullanmak da gerekmektedir. Tırnak yapısında renk değişikliği, kaba görünüm ile kendini gösterir. Ayakta nemli ortamlarda kalma ve travma gibi durumlarda oldukça yaygın olarak görülür.
Devamını Oku

BİZE ULAŞIN


Maya Clinic

İsmet İnönü-1 Cd. 732. Sok. Aypalas Residence
K:4 N:34/32 Tepebaşı / ESKİŞEHİR

+90 (222) 230 85 55 +90 (532) 773 73 76

+90 (505) 425 05 05

info@droguzucar.com

İLETİŞİM FORMU


 • facebook
 • twitter
 • instagram
 • google plus
 • pinterest
 • youtube

DUYURULAR

Lazer Epilasyonda Teknoloji Zenginliği; Alexandrite, diode ve Nd YAG, hibrid lazer (Buzlazer Platinum) lazerlerin tümü, tek klinikte...

Teknoloji Zenginliği, Paketlerdeki fiyat avantajı ile; 3+3 seans paketler ile ekonomik seçenekler...

MAKALELER

 • Agnes

  Agnes

 • LAZER EPİLASYON

  Lazer epilasyonda kıllar hassas döneminde, tek seansta kalıcı olarak yok edilebilir.

 • BABYFACE BEAUTY

  Thulium lazer ile açılan çok sayıda mikro kanaldan özel geliştirilmiş cildin gelişimine ve iyileşmesine katkı sağlayacak nano moleküler ürünler deri altına gönderilir.

 • BÜTÜNSEL GÜZELLİK

  Yüzün tamamını değerlendirmek ve sorunların tüm nedenlerine yönelik bir tedavi planı hem daha doğal hem de başarılı sonuçlar sağlayacaktır.