KILCAL DAMAR

Kılcal damar tedavisi için kullanılan lazerler,

Nd YAG

BBL

Pulse dye

Nadiren de diode lazerlerdir.

     Kılcal damar tedavisinde kullanılan yöntemlerden birisi lazer tedavisidir. Bu tedavide lazerin soğutucu kısmı ile cilt soğutularak uygulama yapılır ve kılcal damarın büzüşerek yok olması amaçlanır. Uygulama sırasında damarda 80 dereceye ulaşan bir ısı sonucu kan hücrelerinde ve damar çeperlerindeki değişiklikler ile damarın vücut tarafından yok edilmesi söz konusudur. Uygulamada özellikle koyu mavi, lacivert, mor renklerde başarı daha fazla olmaktadır.

Yüzdeki yaygın kızarıklık durumlarında,

Akne rosea gibi kızarıklıklarda,

Burun kenarı ve yüzdeki kılcal damar çatlaklarında,

Bacak bölgesindeki kılcal damar çatlaklarında lazer ile tedavi yapılabilmektedir.

Uygulama yapıldığı anda etki görülmekle birlikte yapılan yerde uzun süreli kızarıklık devam edebilmektedir. Bazen yara kabuk oluşabileceğinden iyileşme esnasında bakım önemlidir. İşlem lazere uygun çaptaki damara küçük alanlar şeklinde yapılabildiği için çok geniş alanlar birkaç seansa bölerek yapılarak konfor sağlanabilir. 

Uygulama sonrasında etkinlik için 2 ay beklemek gerekmektedir. Gerekirse 2-3 seans tedaviye devam edilebilir. Tedavi süresi yapılan alanın büyüklüğüne göre değişmekle birlikte genellikle kısadır. Uygulama sırasında hafif bir ağrı hissedilecektir. Lazer sırasında damarın solduğu ve büzüştüğü görülebilir. İşlem sonrası günlük aktiviteye dönülebilir. Sıcak banyodan ve aşırı sıcaktan uzak durulmalıdır. Uygulama yapılan alanda geçici kızarıklık oluşabilir. 1 hafta kadar süren geçici kahve renkli koyulaşma gözlenebilir.

BİZE ULAŞIN


Maya Clinic

İsmet İnönü-1 Cd. 732. Sok. Aypalas Residence
K:4 N:34/32 Tepebaşı / ESKİŞEHİR

+90 (222) 230 85 55 +90 (532) 773 73 76

+90 (505) 425 05 05

info@droguzucar.com

İLETİŞİM FORMU


 • facebook
 • twitter
 • instagram
 • google plus
 • pinterest
 • youtube

DUYURULAR

Lazer Epilasyonda Teknoloji Zenginliği; Alexandrite, diode ve Nd YAG, hibrid lazer (Buzlazer Platinum) lazerlerin tümü, tek klinikte...

Teknoloji Zenginliği, Paketlerdeki fiyat avantajı ile; 3+3 seans paketler ile ekonomik seçenekler...

MAKALELER

 • Agnes

  Agnes

 • LAZER EPİLASYON

  Lazer epilasyonda kıllar hassas döneminde, tek seansta kalıcı olarak yok edilebilir.

 • BABYFACE BEAUTY

  Thulium lazer ile açılan çok sayıda mikro kanaldan özel geliştirilmiş cildin gelişimine ve iyileşmesine katkı sağlayacak nano moleküler ürünler deri altına gönderilir.

 • BÜTÜNSEL GÜZELLİK

  Yüzün tamamını değerlendirmek ve sorunların tüm nedenlerine yönelik bir tedavi planı hem daha doğal hem de başarılı sonuçlar sağlayacaktır.