PRP

        Aslında tek çeşit olan PRP elde edilirken kullanılan tüplerin yapısında jel ya da mekanik ayırıcılar kullanılmaktadır. Dibe çötürülen hücrelerin üstünde yer alan altın sarısı sıvının en dibinde trombositten zengin plazma kısmı tedavide kullanılıp en üstteki sıvı kısım genellikle atılır. Bu sıvı kısım bazen özel cihazlarda işlemden geçirilerek jel dolgu olarak kullanılabilmektedir.

Kan hücrelerinden olan trombositler, vücutta kanın pıhtılaştırılmasına olan katkı yanında vücudumuzda hasar gören dokuların onarımını ve doğal haline dönmelerini sağlamak için gerekli büyüme faktörlerini yapısında barındıran hücrelerdir. Vücudumuzda herhangi bir doku hasarı oluştuğunda kan dolaşımı yardımıyla bu dokuya toplanan trombositler bir tür tamir süreci başlatırlar.

Derimizin yaşlanması da aynı yaralanma sürecinde olduğu gibi bazı fiziksel özelliklerini kaybetmesinden kaynaklanır. Bu nedenle derimizi gençleştirmeye yönelik uygulamalarda biz aslında vücudumuzun bir yarayı iyileştirirken yaptıklarını istediğimiz bölgede yaptırmak için çeşitli yöntemlerle yara mesajı oluştururuz. Örneğin lazer, kimyasal ya da mekanik peeling gibi yöntemlerle derimize -sınırlarını belirlediğimiz ölçüde- hafif bir hasar verir ve bu hasarı derimizi iyileştirmek için uyarıcı bir güç olarak kullanırız. Büyüme faktörleri bu hasar sonrasında salınır ve tamirle ilgili süreci başlatırlar. Sonuçta derideki bir hasarı en etkili, en hızlı ve en doğal biçimde onarabilecek olan yapı, yine derinin ait olduğu bütünün bir parçasıdır, bu nedenle plazma uygulaması damarlarımızda dolaşan bu etkili güçten faydalanmayı hedefler.

PRP’nin kullanımı estetik tıp, ortopedi, iyileşmeyen yara tedavisi gibi alanlarda yoğun olarak kullanılmaktadır

Estetik amaçlı PRP en sık olarak;

 • Yüz, boyun, dekolte bölgesi, eller, bacak içleri, kollar gibi vücut bölümlerinde cilt gençleştirme,
 • Lazer / peeling gibi uygulamalardan hemen sonra, derinin yeniden yapılanmasını daha hızlı biçimde sağlamak,
 • İyileşmesi uzun süren yaraların, çatlakların ve deri niteliğinin zarar gördüğü durumların kontrolünü sağlamak,
 • Saç dökülmesi tedavisinde tek başına veya diğer tedavi seçeneklerinin etkisini güçlendirmek için başarıyla uygulanmaktadır.

       Bu yöntemde kişiden yaklaşık 8-10 cc miktarda alınan kan özel bir tüpe konularak yüksek hızla çevrilerek ayrıştırılmakta, elde edilen yoğun trombosit içeren kısım yine aynı kişiye uygulanmaktadır. Kanın ayrıştırılması ile elde edilen altın sarısı görünümdeki sıvının dip kısmı hücreden zengin kısım olup tedavide üstteki bölüm ayrılarak dip kısmı kullanılmaktadır.

       PRP uygulaması özel olarak bu amaca uygun olarak üretilmiş uygulama kitleri aracılığıyla hekimler tarafından yapılmaktadır. Elde edilen zengileştirilmiş plazma kısmı deri bölgesine enjekte edilerek uygulanmaktadır. Plazmanın üstte kalan kısmı da özel enkübatör adı verilen cihazlar yardımı ile dolgu amaçlı jel haline dönüştürülür ve plazma jel dolgu olarak uygulanır.

 

BİZE ULAŞIN


Maya Clinic

İsmet İnönü-1 Cd. 732. Sok. Aypalas Residence
K:4 N:34/32 Tepebaşı / ESKİŞEHİR

+90 (222) 230 85 55 +90 (532) 773 73 76

+90 (505) 425 05 05

info@droguzucar.com

İLETİŞİM FORMU


 • facebook
 • twitter
 • instagram
 • google plus
 • pinterest
 • youtube

DUYURULAR

Lazer Epilasyonda Teknoloji Zenginliği; Alexandrite, diode ve Nd YAG, hibrid lazer (Buzlazer Platinum) lazerlerin tümü, tek klinikte...

Teknoloji Zenginliği, Paketlerdeki fiyat avantajı ile; 3+3 seans paketler ile ekonomik seçenekler...

MAKALELER

 • Agnes

  Agnes

 • LAZER EPİLASYON

  Lazer epilasyonda kıllar hassas döneminde, tek seansta kalıcı olarak yok edilebilir.

 • BABYFACE BEAUTY

  Thulium lazer ile açılan çok sayıda mikro kanaldan özel geliştirilmiş cildin gelişimine ve iyileşmesine katkı sağlayacak nano moleküler ürünler deri altına gönderilir.

 • BÜTÜNSEL GÜZELLİK

  Yüzün tamamını değerlendirmek ve sorunların tüm nedenlerine yönelik bir tedavi planı hem daha doğal hem de başarılı sonuçlar sağlayacaktır.